כלבים - המדריך המלא

"אתה יכול לומר לכלב את הדבר הטפשי ביותר, והכלב יביט בך במבט האומר: אלוהים אדירים! אתה צודק! אני מעולם לא הייתי מעלה זאת בדעתי" - דיב ברי

 

כלבים

כלבים המדריך המלא

עצם

כלבים - עמוד הבית

עצם

מי אנחנו

עצם

אינדקס עסקים אנושי

עצם

קשר אלינו

עצם

יצירת קשר

כלבים מידע כללי

עצם

כלבים - מידע כללי

עצם

גזעי כלבים

עצם

אילוף כלבים

עצם

מירוצי כלבים

עצם

כלבים בשירות הצבא

מחלות כלבים

עצם

וטרינר

עצם

כלבת

עצם

פארוו

עצם

היפ דיספלזיה
 
 

כלבים - יחידת עוקץ צהל

כלב - יחידת עוקץ צהל

יחידת 'עוקץ' (יחידת הכלבנים) של צה"ל, היא הגוף היחיד שמפעיל כלבים במסגרת הצבא בישראל למשימות ייעודיות. הכלבים ב'עוקץ' עוסקים רק במשימות ייעודיות כמו חיפוש והצלה ולוחמה בטרור. היחידה הינה עצמאית (מטכ"לית) ומקבלת את פקודותיה ישירות מהפיקוד הבכיר של צה"ל.

רוב הכלבים מיובאים מהולנד בגיל 12- 18 חודשים ואז עוברים אימונים אינטנסיביים ביחידה. החיילים עונדים סיכה של היחידה וחובשים כומתה אדומה עם סמל חי"ר. אורך מסלול הכלבנים הוא 12 חודשים, פרט להכשרתם של נוהגי כלבי התקיפה, שהכשרתם אורכת 13 חודשים.

יחידת עוקץ צהל - היסטוריה

בשנת 1939 הוקם 'ארגון נוהגי כלבי כשירות' – יחידת הכלבים של 'ההגנה', הכלבים שאולפו על ידם פעלו במגוון משימות כמו איתור מטענים, גישוש ואבטחה. בשנת 1948 עם הקמת המדינה עברה היחידה לצה"ל ובסיסה נקבע בקריית חיים.

בשנת 1974 הוקמה יחידת כלבים ללוחמה בטרור, שתפקידה היה לאמן כלבים לתקיפת חוטפים בפיגועי מיקוח. היחידה הוצבה תחת פיקוד קצין חי"ר וצנחנים ראשי. בתחילה שירתו ביחידה רק אחד עשר כלבנים וכלביהם- כל היחידה מנתה אז פחות מעשרים איש. היחידה הייתה סודית ביותר, ורק קומץ אנשים ידעו על קיומה, לא כל שכן על תפקידה.

היחידה קיבלה תשומת לב וחשיפה ראשונה במבצע שיחרור בני הערובה בקיבוץ משגב עם בשנת 1980. זו הייתה הפעם הראשונה שהיחידה הפעילה כלבי לוט"ר בפעילות נגד חוטפים. ה'כלביה' שזוהתה עד אז רק במספרה הרשמי, זכתה לשם רשמי יחידת 'עוקץ'.

יחידת עוקץ צהל - יכולת כלבי היחידה

כיום לכלבים של יחידת עוקץ חמש יכולות, לכל כלב יכולת וייעוד משלו. כל אחד מהכלבים של היחידה נבחר אישית ומאולף לתכלית אחת ויחידה:

  • כלבי תקיפה.
  • כלבים לזיהוי חומרי נפץ.
  • כלבי גישוש, עקיבות ומרדף.
  • כלבי חילוץ והצלה.
  • כלבים לחיפוש נשק ותחמושת.

יחידת עוקץ צהל - הצטרפות ליחידה

המעוניינים להצטרף ליחידה חייבים בפרופיל קרבי. ההצטרפות היא דרך החי"ר הייעודי. המלש"בים ממלאים בשאלון ההעדפות את החי"ר הייעודי, מתגייסים לשם ולאחר טרום הטירונות עוברים גיבוש בן יום אחד. הגיבוש מכיל מבחנים פיזיים, ראיון ומבחן מעשי עם הכלב. אלו שלא צלחו בגיבוש ממשיכים לגדודים של החי"ר הייעודי.

 

כל הזכויות שמורות © 2006 מופעל ע"י Doggy אימוץ כלבים, אילוף כלבים, פנסיון כלבים, מחלות כלבים ועוד מידע שימושי.
האתר נבנה ומקודם במנועי חיפוש על ידי חברת Signup קידום אתרים מקצועי, בניית אתרים וורדפרס ( החלפת קישורים )
קישורים ממומנים : רואה חשבון בחיפה, מוקד מוניות לנתב"ג, Opzioni Binarie, ניתוחים פלסטיים