כלבים - המדריך המלא

"אתה יכול לומר לכלב את הדבר הטפשי ביותר, והכלב יביט בך במבט האומר: אלוהים אדירים! אתה צודק! אני מעולם לא הייתי מעלה זאת בדעתי" - דיב ברי

 

כלבים

כלבים המדריך המלא

עצם

כלבים - עמוד הבית

עצם

מי אנחנו

עצם

אינדקס עסקים אנושי

עצם

קשר אלינו

עצם

יצירת קשר

כלבים מידע כללי

עצם

כלבים - מידע כללי

עצם

גזעי כלבים

עצם

אילוף כלבים

עצם

מירוצי כלבים

עצם

כלבים בשירות הצבא

מחלות כלבים

עצם

וטרינר

עצם

כלבת

עצם

פארוו

עצם

היפ דיספלזיה
 
 

גזעי כלבים - מידע כללי

גזעי כלבים - מידע כללי

קיימים כיום בעולם מעל 500 גזעי כלבים שונים, אשר מוכרים במספר איגודים כלבניים בעולם. הגזעים מחולקים בדרך כלל על פי התפקיד והייעוד אשר לשמם נוצרו.

גזע הוא למעשה סוג מסוים של כלב אשר לו אופי ומבנה מסוימים, שהותאמו למילוי תפקיד ספציפי, שאותו מילא הכלב בעברו ולעיתים גם היום,כגון: צייד, עזרה בצייד, נשיאת משאות, הצלה, שמירה, רעיית עדרים, לוויה ועוד. גזע כלבים מסוים יוליד צאצאים הדומים לו בצורה ובאופי.

 

הסיבה לשוני החיצוני ולשוני באופי בין הגזעים היא בעצם בגלל הייעוד השונה של הכלב, וכך ע"י הרבעות מכוונות הצליחו לבודד תכונות אופי וחיצוניות שהיו הכרחיות לתפקוד יעיל של הכלב,לדוגמה: קבוצת כלבי הפוינטרים, אשר נועדו לעזרה בצייד, הכרחי שיהיו בעלי חוש ריח מפותח, יצר רדיפה, ונתונים פיזיים של אתלטיות וכוח סיבולת.

למעשה, הכלב הגזעי מאפשר לנו לבחור בקפידה את החבר על ארבע אותו נצרף למשפחה. עצם העובדה שבעת רכישת הגור אנו יודעים פרטים רבים על אופיו, צרכיו, גודלו, פרוותו וצורתו מקלים עלינו בהתאמת הכלב שישתלב בצורה האידיאלית באורח חיינו. חלק גדול מהגזעים כיום אינם עובדים בייעודם המקורי, ובמקום זה הם משמשים ככלבי לוויה כמו הבולדוג אנגלי שייעודו היה להילחם בשוורים וכיום הוא כלב משפחה בעל אופי ידידותי ביותר, ישנם גם גזעים שמשתמשים בהם ליעודים עכשוויים יותר, כמו הלברדור רטריבר והגולדן רטריבר שמתפקדים יותר ככלבי נחיה לעיוורים .

לעומת זאת היו גזעים שנכחדו כמו הגרייהאונד האוסטרלי שהיה בעצם הרבעה מכוונת בין דינגו אוסטרלי לגרייהאונד אנגלי למטרת צייד קנגרו, וברגע שנאסר צייד הקנגרו באוסטרליה, נעלם גם הגזע.

 

הסיווג הראשון של גזעי כלבים נעשה במאה ה-18 ע"י זואולוגים צרפתים. וחולק תחילה לארבעה טיפוסים שונים של גזעי כלבים. לכל גזע ישנו תקן גזע שכולל בתוכו תיאור מדויק על אופי וצורת הכלב לפרטי פרטים: גודל, משקל, מידות אברים, סוג פרווה, צבע פרווה, נשיאת הזנב, אוזניים וכו'. תקן הגזע נקבע ע"י ההתאחדות הכלבנית במדינה אשר נחשבת כמדינת המקור של הגזע. לדוגמא: תקן הגזע של הכלב כנעני, נקבע ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

החלוקה הבאה מתבססת על החלוקה של FCI - הפדרציה הבינלאומית לכלבנות, המחלקת את גזעי הכלבים לעשר קבוצות עיקריות:

 

 

כל הזכויות שמורות © 2006 מופעל ע"י Doggy אימוץ כלבים, אילוף כלבים, פנסיון כלבים, מחלות כלבים ועוד מידע שימושי.
האתר נבנה ומקודם במנועי חיפוש על ידי חברת Signup קידום אתרים מקצועי, בניית אתרים וורדפרס ( החלפת קישורים )
קישורים ממומנים : רואה חשבון בחיפה, מוקד מוניות לנתב"ג, Opzioni Binarie, ניתוחים פלסטיים